Menu

Metoda Pinslura

Jak się uczyć metodą Pinslura?

Nauka w trudności języka chińskiego

metodapinslura

Język chiński jest językiem tonalnym, w którym każda sylaba ma przypisany pewien ton, polegający na odpowiedniej modulacji głosu. W mandaryńskim występują 4 tony plus ton neutralny, który czasem uważany jest za ton piąty. Oznacza to, że jedną sylabę można wymówić na 4 sposoby, a w każdym tonie dana sylaba ma inne znaczenie. Wielokrotnie bardzo sobie odległe. Stosowany na końcu zdania, zmienia zdanie w pytanie.

W języku chińskim nie istnieje alfabet. Dla każdego słowa występuje oddzielny znak. Szacuje się, że współczesne książki i gazety pisane są przy użyciu 5-6 tyś. znaków. Tyle wystarczy nauczyć się, aby móc swobodnie czytać i pisać. Otóż należy wyjaśnić pewne nieporozumienie. Znajomość 2-3 tysięcy znaków nie oznacza znajomości słów, które są złożeniem dwóch znaków, które znamy. Odczytywanie zdania znak po znaku wielokrotnie nawet przy znajomości wszystkich poszczególnych znaków nie powie nam absolutnie nic sensownego.

Kurs Pinslura ma jednak swoje unikalne sposoby na nauczanie nas najbardziej istotnych kwestii w tym zakresie, ponieważ jest to kurs audio.

 

© Metoda Pinslura
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci